Aslaugh a Ištar

Holčicí skupinka pro samičky mimo chov

Jedna voliéra vznikla pouze pro samičky, nebudou odchovávat mláďata, pouze si budou užívat života. Mladé chovné samičky tady budou dospívat a ideálně odpočívat mezi jednotlivými vrhy (pokud se budou navzájem všichni dobře snášet). Aslaugh a Gudrun už další potomky mít nesmějí, Ištar není vhodná do chovu, pro svoji nevyrovnanou povahu a na Chie zatím chovat neplánujeme.Aslaugh

Pohlaví: samice
Narozena: 2013
Původ:
Od paní Hložkové ze Zlína
Rodiče:

Zbarvení: Agouty Schecke BT
Chov: mimo chov

Aslaugh byla jako malá poněkud nervózní a vůbec se si s čitými aguťáky navzájem nelíbili a tvrdě na sebe útočili. Trvalo to asi půl roku, než se je podařilo spřátelit. Pomohlo několik okolností: Říje Odina a Aslaugh a následné mladé obou samiček a zárověň kupodivu stres ze stěhování. Myšáci z toho byli natolik zmatení, že zapomněli na staré sváry.
Aslaugh se po odchovu mláďat velice uklidnila. Je průměrného vzrůstu, ale postavou spíš dlouhá a hubená. Také hlavičku má protáhlejší. Má krásné bílé znaky a mláďata po ní jsou i výrazně bíle zbarvená.


Počet odchovaných vrhů: 4 (vrh 5vrh Evrg G, vrh Ch)

Váha k datu: 
  • podzim 2014 cca 250g
  • 6. června 2015 cca 270g
Prodělané nemoci: duben 2016 - průjem, pouze domácí léčba
Prodělané zákroky: ---

březen 2016 přišla Aslauh o svoji krásnou štětečku a články dvou prstíků při konfliktu s Ištar


Ištar neboli KuřePohlaví: samice
Narozena: 2012
Původ: zvěrokruh Zlín
Zbarvení: Agouti

Išta více než 2 roky žila sama, protože během dospívání začala na ostatní osmáčky tvrdě útočit. Pokusy o to seznámit ji s nějakým prckem nebyly úspěšné a tak se zdálo, že zůstane sama do konce života. Naštěstí mi to nedalo a pokus seznámit ji s rozumnou Gudrunkou ve vaně proběhl na jedničku. Gudrun vyděšenou Ištu uklidnila a uvedla ji do skupinky.
Ištar byla od malička nesebevědomá, plachá a drobná samička s krásnýma velkýma kukadlama. Nikdy si pořádně nenavykla na člověka a při každém prudším pohybu se běží ukrýt. I ve skupince si je trochu nejistá a v kontaktu opatrná. Ještě to ale není dlouho, co se dostala do nové role, takže věřím, že s děvčaty ještě rozkvete, uvolní se a bude z ní přecejen úplně pohodová osmyše...

Chov: na této holčičce se nechovalo ani nebude (problematická povaha)

Váha k datu: 
Prodělané nemoci: duben 2016 - průjem, pouze domácí léčba
Prodělané zákroky: ---Pár fotek ze života holčičekŽádné komentáře:

Okomentovat