Gudrun, Aslaugh, Chia a Ištar

Holčicí skupinka pro samičky mimo chov

Jedna voliéra vznikla pouze pro samičky, nebudou odchovávat mláďata, pouze si budou užívat života. Mladé chovné samičky tady budou dospívat a ideálně odpočívat mezi jednotlivými vrhy (pokud se budou navzájem všichni dobře snášet). Aslaugh a Gudrun už další potomky mít nesmějí, Ištar není vhodná do chovu, pro svoji nevyrovnanou povahu a na Chie zatím chovat neplánujeme.


Gudrun
Pohlaví: samice
Narozena: 2012
Původ: Zvěrokruh Zlín

Zbarvení: Aguti
Chov: mimo chov

Gudrun je pohodová samička průměrného vzrůstu, s jemným výrazem, kulatější hlavy. Má krásný souvislý velice jemný a hustý kožíšek. Je to dobrá matka. Od malička je živena kvalitní dietní stravou.Gudrun je také velmi učenlivá a je znát, že je chytrá - velice rychle pochopí, co se po ní chce.
Během seznamování s Aslaugh utrpěla poranění oušek, která má teď poněkud poškubaná.

I povahově je to velice vyrovnaná, klidná a sebejistá holka. Díky tomu, zdá se má ve skupince přirozené vůdčí postavení.

Počet odchovaných vrhů: 3 (vrh 2vrh 4, vrh F)

Váha k datu: 
  • podzim 2014 cca 250g
  • 6. červen 2015 cca 212g*
  • Listopad 2015 cca 240g
Prodělané nemoci: --- 
Prodělané zákroky: ---
Během poslední březosti na konci léta 2015 se u Gudrunky projevily komplikace. Po té holčička plody vstřebala. Více už na ní chovat nebudeme.


Aslaugh

Pohlaví: samice
Narozena: 2013
Původ:
Od paní Hložkové ze Zlína
Rodiče:

Zbarvení: Agouty Schecke BT
Chov: mimo chov

Aslaugh byla jako malá poněkud nervózní a vůbec se si s čitými aguťáky navzájem nelíbili a tvrdě na sebe útočili. Trvalo to asi půl roku, než se je podařilo spřátelit. Pomohlo několik okolností: Říje Odina a Aslaugh a následné mladé obou samiček a zárověň kupodivu stres ze stěhování. Myšáci z toho byli natolik zmatení, že zapomněli na staré sváry.
Aslaugh se po odchovu mláďat velice uklidnila. Je průměrného vzrůstu, ale postavou spíš dlouhá a hubená. Také hlavičku má protáhlejší. Má krásné bílé znaky a mláďata po ní jsou i výrazně bíle zbarvená.


Počet odchovaných vrhů: 4 (vrh 5vrh Evrg G, vrh Ch)

Váha k datu: 
  • podzim 2014 cca 250g
  • 6. června 2015 cca 270g
Prodělané nemoci: duben 2016 - průjem, pouze domácí léčba
Prodělané zákroky: ---

březen 2016 přišla Aslauh o svoji krásnou štětečku a články dvou prstíků při konfliktu s Ištar

Chia DegudreyPohlaví: samička
Narozena: 22.9.2015
Chovatel: Degudrey
Rodiče: Otec - Odin z Hošťálkové
             Matka - Aslaugh od paní Hložkové ze Zlína
Zbarvení: Agouti evt. BT 

Chiu jsem si nechala jako jedinou malou čistou aguťačku. Oživení skupunky Gudrun a Aslaugh, aby holky nebyly ve velké voliéře samy. A vskutku je to miláček! Obě "mámy" o ni bezmezně pečují, starají se, aby byla vždy na spodu spící hromádky, sotva jí čumáček koukal a ona je za to přiměřeně zlobí. Kopíruje dospělé holky a dokonce i oplácí šťouchance u jídla.
Vzhledově je úplně vzorová aguťačka a jaké speciální vlastnosti má se teprve ukáže.


Ištar neboli KuřePohlaví: samice
Narozena: 2012
Původ: zvěrokruh Zlín
Zbarvení: Agouti

Išta více než 2 roky žila sama, protože během dospívání začala na ostatní osmáčky tvrdě útočit. Pokusy o to seznámit ji s nějakým prckem nebyly úspěšné a tak se zdálo, že zůstane sama do konce života. Naštěstí mi to nedalo a pokus seznámit ji s rozumnou Gudrunkou ve vaně proběhl na jedničku. Gudrun vyděšenou Ištu uklidnila a uvedla ji do skupinky.
Ištar byla od malička nesebevědomá, plachá a drobná samička s krásnýma velkýma kukadlama. Nikdy si pořádně nenavykla na člověka a při každém prudším pohybu se běží ukrýt. I ve skupince si je trochu nejistá a v kontaktu opatrná. Ještě to ale není dlouho, co se dostala do nové role, takže věřím, že s děvčaty ještě rozkvete, uvolní se a bude z ní přecejen úplně pohodová osmyše...

Chov: na této holčičce se nechovalo ani nebude (problematická povaha)

Váha k datu: 
Prodělané nemoci: duben 2016 - průjem, pouze domácí léčba
Prodělané zákroky: ---


Pár fotek ze života holčiček
Žádné komentáře:

Okomentovat