Chovní samečci

Lorien Fluffy FurballsPohlaví: samec
Narozen: 23.8. 2015
Původ: Sarah Grün, Hilzingen, Německo
Rodiče: matka - Blau punktschecke ST
             otec - Sand superscheke BT

Zbarvení: Sand BT/Cream Superschecke
               (genový kod A/A D/d e/e nebo A/A d/d e/e)
Otcem vrhu: -

Lorienkův světlý kožíšek mezi ostatními úplně září. Každý jeho pohyb působí urozeně a něžně. Ale při jídle a při hře je znát, že to není žádný otloukánek a dokáže pořádně řádit:-)
Je importovaný z Německa až od švýcarských hranic a část jeho předků ze Švýcarska i pochází.
Jeho bílé znaky jsou velice rozsáhlé a jemně přecházejí do krémového kožíšku. Oba jeho rodičové nesli pískový i modrý gen, proto je možné, že se geny promíchaly a Lorienek má barvu cream. Komplikací v určení je ale jeho bílý kožíšek. Je totiž možné, že bílé chlupy ty zrzavé pouze ředí natolik, že celkový dojem je cream. Naštěstí existuje vcelku jednoduchý způsob, jak si jeho barvu ověřit - bude-li mít mláďátka s čistě modrou samičkou, a narodí se pouze modře zbarvení potomci, znamená to,že je opravdu cream, pokud ne, bude jasné, že je pouze sand s modrým genem.
S Lorienkem počítáme jako s chovným samečkem, který by měl zpestřit genový materiál v české republice.

Váha k datu: cca 200g
Prodělané nemoci---
Prodělané zákroky: ---
Prodělaná zranění: poranění penisu (Nešikovném myšákovi se podadřilo kousnout se do penisu. i přesto, že poranění vypadalo poměrně ošklivě, vše se rychle a bez komplikací zhojilo)Chonsu Bunte degus


12.května k nám přicestoval až z německého Mühltalu náš úžasný malý princ. Nádherný ženich pro naše krasavice! Jeho jméno je Chonsu a je to frajer jak má být. Narodil se 30.3.2015 v chs Bunte degus. 

Chonsíkův kožíšek je krásně bílý, místy s jemným stříbřitým stínováním, připomíná měsíční světlo a tak milý Chonsu dostal jméno jako staroegyptský bůh Měsíce, což v překladu znamená "ten co putuje" - "poutník", velmi příznačné i pro našeho malého hrdinu, protože jsem si jej pořídila dohromady s Jarkou Sýkorovou ze spřátelené chs DegustarMá to jednu nespornou výhodu, díky tomu, že má Chonsu dva domovy, tak nikdy nebude muset být sám, aby si samičky odpočinuly. Než jsme našeho vysněného raráška našli, dlouze jsme vybírali a vyhlíželi všude možně. Nakonec se na nás usmálo štěstí v podobě překrásného úžasňáčka! a navíc nepříbuzného na české degu, což bylo jedno z našich kritérií. Do Česka přicestoval společně se svým pískovo-bílým bráškou Samuelem (Eva Šrámková) :-) Malý Chonsu je ve zbarvení Blau - Superschecke s pískovým genem, který zdědil po svém krémovém otci. Urazil k nám dlouhou cestu, ale za ty nervy to stálo. :-)

Pohlaví: samec
Narozen: 30.3.2015
Původ: Bunte Degus - Německo - Mühltal
Zbarvení: Blau - Starkrschecke ST
Váha k datu: 78g (22.5.2015) 133g (28.6.)
Rodiče: k nahlédnutí
1. generace
Otcem vrhu: N
Prodělané nemoci: -
Prodělané zákroky: broušení stoliček


Dexter Rays of Sunshine

Pohlaví: samec
Narozen: 18.1.2017
Původ: Rays of Sunshine - Česká Třebová
Zbarvení: Cream Superschecke
Gencode: A/-  d/d  e/e  W/w
Váha k datu: 82g (7.3.2017), 230g
Rodiče: k nahlédnutí
1. generace, 2. generace, ze strany matky i 3. generace
Otcem vrhu: -

Prodělané nemoci: -
Prodělané zákroky: ještě v rodném domově přišel o špičku ocásku

Od spřátelené chovatelky Evy Šrámkové z Rays of Sunshine pochází náš nový chovný sameček Dexter. Dexterův kabátek má podobně jak u Loriena vzácnou krémovo-bílou barvu. Z krémové toho na Dextíkovi ale moc vidět není, je téměř celý sněhově bílý. Je to neúnavný neposeda, zvědavec, náruživý jedlík a hlavně krasavec. Zatím je trochu opatrný, ale zvědavost mu nedá. Momentálně čeká na svého kamaráda Clinta, se kterým budou, doufám, nerozluční parťáci. Clint je o tři týdny mladší, kluci budou podobně staří, tak snad budou k sobě jako bráškové a budou i cennou posilou v našem dalším chovu.  
Clint Escalante´s Degu

Pohlaví: samec
Narozen: 13.2.2017
Původ: Escalante´s Degu - Praha
Zbarvení: Agouti Schecke ST/BT
Gencode: 
Váha k datu: 240g
Rodiče: k nahlédnutí
Otcem vrhu: -

Prodělané nemoci: -
Prodělané zákroky: 

Clintík bydlí společně s Dextrem a tvoří spolu naprosto parádní dvojku nerozlučných kamarádů. Jen co otevřeme dvířka, okamžitě máme oba dva na ramenou. Nejzvědavější ze všech a nejneposednější. Dokonce ani pamlsky je nezastaví, touha objevovat je mnohem silnější. Dokážou se spolu s Dextrem dlouhé minuty láskyplně mazlit. To je jediná chvíle, kdy se dvě rozmazané šmouhy na chvilku zastaví. :-)

Igor z DegudreyPohlaví: samec
Narozen: 12.10.2015
Původ: Náš vlastní odchov - Degudrey
Zbarvení: Blau uni
Váha k datu: 
Rodiče: Tundra a Tunguska - vrh I
Otcem vrhu: - 

Prodělané nemoci: -
Prodělané zákroky: -
Do Degudrey se po nějaké době vrátilo naše mláďátko z vrhu I. Byl celý svůj život rozmazlovaný 
v Hovězí u Vsetína u skvělých lidí, jenže mu postupem času odešli za duhový most všichni spolubydlící a majitelé se rozhodli, nepořizovat už další osmáčky. Přicestoval proto k nám jako spolubydlící pro našeho Chonsíka, který se už natrvalo vrátil z CHS Degustar, která pozastavila činnost. V Igorkově obrovském paláci teď spolu pěkně žijí a dovádí. Nejdřív se zdálo, že si spolu nesednou a společné fungování bude nemožné, naštěstí se nám ten oříšek podařilo rozlousknout 
a výsledkem jsou dva spokojení kamarádi. :-) Igorek je krásný čistě modrý osmáček, s jemnými veverčími rysy. Je to však nenasytný hamoun, jen se člověk podívá jeho směrem, už prosí o pochtívá pamlsek. 

Diego Regenbogen - Degus


Pohlaví: samec
Narozen: 18.6.2014
Původ: Regenbogen - Degus - Německo
Zbarvení: Sand uni
Váha k datu: 235g (23.11.)
Rodiče: k nahlédnutí
1. generace
Otcem vrhu: K, L, M 

Prodělané nemoci: -
Prodělané zákroky: -
Náš tým posílil pískový krasavec Diego. Přicestoval k nám z Prahy od Verči z Escalante degu, jeho původní domovská chovatelská stanice je však Regenbogen - Degus v Německu. Diego zaskakoval za mladého a ještě nezkušeného samečka Chonsua a nějaký čas bydlel ve voliéře s Lunou, Lajkou a Galadriel. Pískové holky si totiž už nemohly dopřávat ten luxus čekat na to, až Chonsík plnohodnotně dospěje. Samečci dospívají zpravidla později než samičky, je to individuální a klidně mohou svůj pohlavní vývoj dovršit až v 1. roce života. S holkami si Diego pěkně sedl, Lajka měla trochu výhrady, ale nakonec si taky začala svého ženicha hýčkat a opečovávat. Diego je středně velký sameček (235g), hodný, ke svým samičkám pozorný a něžný. Nechá se vzít do ruky i pomazlit. Jeho vášeň je běhání v kolečku. 

Po své chovné misi měl Diego zaujmout místo parťáka samečka Tundry, aby se předešlo kastracím a kluci nemuseli být samotní. Dlouhodobé pokusy o seznámení s Tundrou však ztroskotaly. Diego je přece jenom trochu dominantnější a druhého samečka ve své blízkosti ani za nic nechtěl. Nechtěla jsem Diega trápit samotou během doby, kdy samičky potřebovaly nutný oddych po miminkách, tak jel na prázdniny kousek od nás k dobré začínající chovatelce Nikole Bezručové, která potřebovala naléhavě samečka ke svým dospívajícím samičkám z Degustar. Diego si ji ale získal natolik, že už u ní zůstal v krásné prostorné voliéře. Diego je v dobrých rukou a šťastný, což je nejdůležitější. 
Žádné komentáře:

Okomentovat