chovný pár: Keshu a Lorien

Lorien Fluffy Furballs

Pohlaví: samec
Narozen: 23.8. 2015
Původ: Sarah Grün, Hilzingen, Německo
Rodiče: matka - Blau punktschecke ST
             otec - Sand superscheke BT

Zbarvení: Sand BT/Cream Superschecke
               (genový kod A/A D/d e/e nebo A/A d/d e/e)

Lorienkův světlý kožíšek mezi ostatními úplně září. Každý jeho pohyb působí urozeně a něžně. Ale při jídle a při hře je znát, že to není žádný otloukánek a dokáže pořádně řádit:-)
Je importovaný z Německa až od švýcarských hranic a část jeho předků ze Švýcarska i pochází.
Jeho bílé znaky jsou velice rozsáhlé a jemně přecházejí do krémového kožíšku. Oba jeho rodičové nesli pískový i modrý gen, proto je možné, že se geny promíchaly a Lorienek má barvu cream. Komplikací v určení je ale jeho bílý kožíšek. Je totiž možné, že bílé chlupy ty zrzavé pouze ředí natolik, že celkový dojem je cream. Naštěstí existuje vcelku jednoduchý způsob, jak si jeho barvu ověřit - bude-li mít mláďátka s čistě modrou samičkou, a narodí se pouze modře zbarvení potomci, znamená to,že je opravdu cream, pokud ne, bude jasné, že je pouze sand s modrým genem.
S Lorienkem počítáme jako s chovným samečkem, který by měl zpestřit genový materiál v české republice.

Váha k datu: cca 200g
Prodělané nemoci---
Prodělané zákroky: ---
Prodělaná zranění: poranění penisu (Nešikovném myšákovi se podadřilo kousnout se do penisu. i přesto, že poranění vypadalo poměrně ošklivě, vše se rychle a bez komplikací zhojilo)

Keshu Degudrey

Pohlaví: samice
Narozen: 2.2. 2015
Původ: Degudrey, ČR
Rodiče: matka - 
Galadriel Chinchilla Haus Blauschecke
             otec - Diego Regenbogen-Degus Sanduni
Zbarvení: aguti BT/ST
               (genový kód A/A D/d E/e)

Keshu je krásná silná samička s výjimečně hustým, sametovým kožíškem. Je to výrazná osobnost a mezi ostatními osmáčky se velmi snaží prosadit. To bylo komplikací během jejího dospívání v holčičí skupině, kdy měla poměrně časté konflikty s dvěmi vůdčími samičkami - Keshu jen nelibě nesla to, že by jim měla být ve skupině podřazená, ovšem starší samičky si svoji roli zuby nehty držely a samozřejmě nechtěli domýšlivému pískleti ustoupit.
V současné době ale Keshu žije ve vlastní voliéře spolu s Lorienem, protože je nejvyšší čas na to, aby odchovala svá první mláďata.
S Lorienkem spolu krásně vycházejí, zejména díky moudré povaze o něco staršího samečka, který dal ze začátku překvapené Keshu prostor na to, aby se uklidnila a mohli se spolu seznámit.
Keshu má sice "základní" aguti zbarvení, ale po svých rodičích nese gen jak pro modré zbarvení, tak pro pískové. Proto spolu s Lorienkem mohou odchovat mláďata ve všech možných barvách (vyjma v ČR zatím nedostupné černé non agouti)

Prodělané nemoci:
22.2. asi v 8. týdnu březosti bohužel prodělala potrat silného vrhu (minimálně 7 plodů), naštěstí bez dalších komplikací. (Možná příčina - podání sušené petržele, která může vyvolat předčasný porod)Žádné komentáře:

Okomentovat