Samečci - Zlínská sekce
Čtyři kluci společně obývají jednu z našich voliér. Je to skvělý klučičí kvartet a zatím s nimi nejsou žádné problémy. Ač jetšě z většiny nejsou dospělí, zdá se, že povahově i konstitučně budou hodně rozdílní, takže věřím, že si ve skupině každý najde svoji roli, aniž by vznikaly nějaké velké konflikty. Čistě chapeckou skupinu chovám prvně, ale už po pár měsících se kluci jeví jako víc přítulí a kontaktní (jak vůči mě, tak mezi sebou) a skupinka je také vyrovnanější a méně se pošťuchují než holky. Uvidíme,jak se bude jejich soužití vyvíjet během jejich dospívání...


Odin
Pohlaví: samec
Narozen: cca 2008
Původ: neznámý, orientačně Hošťálková
Zbarvení: aguti


Odina jsem získala ve věku 3-4 let, tehdy jako vypaseného obra - ve své kleci měl jen málo zábavy, žádné kolečko a žil sám, takže většinu volného času trávil nad miskou se žrádlem. Krmi dostával nevhodnou - základem byla pšenice a obsahovala i cukry, seno neznal.
Okamžitě dostal dietu a možnost pohybu a do měsíce z něj byl krásný samec, samý sval.

Odin má vyrovnanou a dobrotivou povahu, je energický, vytrvalý běžec. Jako pozůstatek bývalého způsobu života mu zůstal bezedný apetyt, kdy neopovrhne žádnou baštou. Je velice výrazný právě svojí mohutnou, ale vyrovnanou postavou.
Doposud žil jen se svými ženami, klučičí parta je pro něj změna. Naštěstí se zdá, že mlaďochy bere úplně s nadhledem a i oni, i když už je na Odinovi znát, že je starší a pomaleší, ho přirozeně berou jako šéfa. Odinkovi tato společnost sedí a obklopen mládím dokonce očividně pookřál a dostal se zase do kondice a je z něj zase kus chlapa. Snad se potěstí a Odinek bude kluky vychovávat ještě nějaký ten rok.

Váha k datu: 
  • léto 2014 cca 305g
  • jaro 2015 cca 240g
(na jaře Odin poměrně pohubl, zdálo se, že ho dostihuje stáří, protože přišel zejména o svalovou hmotu. Však jeho prokvetlá brada poukazuje na to, že stáří už je tu. Co naplat, je mu určitě 7, možná ale i 8 let. Naštěstí je stálé aktivní, nadále vytrvalý a veselý)
  • Listopad 2015 cca 260g
(v přítomnosti mladíčků se Odinek hodil zase do formy - jak by ne, když musí dohlížet na tři neposedy:)
Prodělané nemoci: Šedý zákal (naštěstí cukrovka nebyla prokázána), poranění druhého oka a následný zánět rohovky (léčba proběhla, ale úspěch se nedostavil). Odinkův zrak je tedy slabší)
Prodělané zákroky: ---Albus od Rosničky
Pohlaví: samec
Narozen: 11.9.2015
Chovatel: Katarina Chválová, Zlín
Rodiče: Matka - Pišta z Želvičky, Agouti Schecke BT (chovatel neznámý, Zlín)
               Otec - Evžen Dechudrey, Agouti Scgecke BT (Chovatel: Adéla Kovářová, Zlín)
Zbarvení: Blau uni (genový kód A/A d/d E/E W/W)

Albusek je rozvážný obřík vnouček po Odinovi a Aslaugh. Jeho tatínek, Evžen Degudrey byl extrémně kontaktní mazel a jeho máma jakbysmet.
Má neobvykle hustý a jemný kožíšek, zatím velice jednotný a spíš světlý. Krémové bříško proti modrémuzbytku krásně vyniká a pod bradou působí jako hříva mladého lvíčka. Navíc je spíš klidný a rozvážný, nekonfliktní. 


Váha k datu: 
Prodělané nemoci---
Prodělané zákroky: ---

Chufev Degudrey
Pohlaví: samec
Narozen: 22.9.2015
Chovatel: Degudrey
Rodiče: Otec - Odin z Hošťálkové
               Matka - Aslaugh od paní Hložkové ze Zlína
Zbarvení: Agouty Schechce ev. BT (gekový kód: A/A D/D E/E w/w nebo A/A D/d E/E w/w)

Chu je hravý a ztřeštěný. Když si bere pamsek, tak s celou rukou:). Kožíšek má střapatý, krásně prokvetlý bílou a bílou má i celou jednu tlapičku. Ve skupině plní roli kašpárka. Možná je to tím, že je ze všech nejmenší a nejmladší. Je to takový rášek. Při seznamování s Lorienkem dal ale jasně najevo, že je s ním, ač ještě s miminem třeba počítat a jak se patří si s novým příchozím vyříkal své názory. I když s o týden starším Albusem si sedli bez debat. Zkrátka perfektně doplňuje partu a všichni se o něj úpěnlivě starají. Nejhezčí je ale vidět, jak spolu kluci dokážou řádit.


Žádné komentáře:

Okomentovat