vrh E

Rodiče:

Datum narození:
7.3.2015

Počet:4 mláďata
kluk Evžen (Agouti/Starkschecke)
Kluk Edie (Agouti)
holčička El Honey (Agouti)
holčička El Suhar (Agouti)


vrh F je druhý vrh krásné samičky Aslaugh. Tentokráte se jich narodila čveřička a byli to nad očekávání velcí cvalíci. Doma velice rychle rostli a váhově předběhli i starší osmáčky z vrhu D. Všichni z této čtveřičky byli taky velice průbojní. Světlý Evžen dokonce nadrůměrně:). O vrh se starala celá rodinka - pomáhala Samozřejmě i Gudrun, které se za týden narodilo 7 rarášků. Nejkrásnější bylo sledovat, je si maminky nevybírají a krmí jak svoje miminka, tak cizí. 

Dramatický okamžik ovšem byl, když bylo asi po 14 dnech od narození nutné vyčistit klec. Osmyškové dostali nové čisté hnízdo. Gudrun s jejími mrňaty brzy pochopila, že nové bydlení není k zahození, ovšem Aslaug několik hodin až do vyčerpání vynášela z nového hnízda mláďata a roznášela je na ta nejnevhodnější místa v kleci. Gudrunka potají chodila za ní a korigovala její unáhlení - odnášela mrňousky zpět. A tak běhali dlouho po kleci. Až už jsem se bála, že dojde k nějakému neštěstí (osmáci totiž při přenášení mláďat jejich komfort moc neřeší). Naštěstí nakonec pomohla nahřívací láhev s vodou, u které se aslaugh konečně uklidnila. Poučení pro příště - pár dní před čištěním klece umístit dovnitř náhradní domeček, který si osmáčci označkují a budou se v něm cítit bezpečně po tom, co se klec vyčistí)

Evžen

 
Evžen je extrémě přítulný, veliký chlap bez bázně. Velice rychle se naučil chodit na ruku a zanedlouho mi z klece chodil až na rameno. Pro pamlsek si přicházel bez zaváhání a proto jsem ho jako prvního začala pouštět na průzkum po pokoji spolu s rodiči. 
Evžen byl z celého vrhu největší a nejprůraznější, zároveň krásně vybarvený. 
On jediný z celého vrhu byl vyvolen, aby měl potomky. Do nového domova totiž odjel za strakatou holčičkou. Spolu dostali novou - skříňovou voliéru a k tomu má možnost běhat si každý den po bytě. 
V novém domově sice proběhly nějaké seznamovací nešváry - Evžen jako velký pán z domácí tlupy si příliš vyskakoval na starší a zatím silnější partnerku. Ale jakmile nová majitelka zatla zuby a nechala je to vyřídit (spravil to jediný osmáčí kunfu-kop), ukázali se, že budou nerozlučná dvojka!:)

Evžen a jeho milá
Evžen si dává koupel
na průzkumech

Eddie

Další drzounek z vrhu E, vždy za patami Evžena - co zkusil ten, musel vyzkoušet taky:) a chlíli po Evženovi už mi taky sedal na rameni:)
Edie měl štěstí, protože odjel do nového domova s dalšíma dvěma klukama z našeho chovu z vrhu D od Susane. S kluky se hned spřátelil a společně žijí v propojeném dvojdomku! Cvičí se i na budoucí procházky, takže start druhého klučiny také vyšel!
Ebby a Ennie

 Vždy, když se podaří natíst sourozencům společný domov, udělá mi to ohromnou radost.

Žádné komentáře:

Okomentovat