Vrh H

Rodiče:

Tundra a Tajga

Datum narození:

19.6.2015

Počet:

4 mláďata - 
holčička Heidi Fifi (Agoutischecke BT) 
holčička Hortenzie (Agouti BT) 
kluk Habaďůra (Agoutischecke BT) 
kluk Herkules (Agouti BT)  

Tajze a Tundrovi se narodili v pátek 19.6. nad ránem 4 krásní mrňouskové! 
Tentokrát krásně namíchaní, dvě holčičky a dva chlapečci, vždy jeden agouti a druhý strakáček. 
Překvapili nás asi o dva týdny dřív, výpočty tentokrát selhaly. Přišli na svět jako 14 gramoví zdraví cvalíčci.


Heidi Fifi


Malá Fifča má kukuč andílka, ale ve skutečnosti je to pěkná nezbednice. :-))) Do nového domova putovala do dobrých a zkušených rukou k Tomovi CH. do Brna. Tam si užívá společnost bandy starších samiček. Naštěstí mezi ně pěkně zapadla a velká šéfka Osmina ji vzala na milost a dokonce se stala jejím miláčkem. Občas, když si to Fifi zaslouží od ní dostane pěkně za uši. Malá Fifi je rebelka a už se jí dokonce podařilo v novém domově prolomit bezpečnostní opatření a promenádovala se před svými spolubydlícími. Malá potvůrka pro pamlsek udělá všechno a její největší potěšení je plná miska. :-) Zde se můžete podívat na fotky z nového domova:

Hortenzie


Malá Hortie je krásná agouti princezna, na kterou trpělivě čekala nová majitelka paní Monika Š. z Mostu. O holčičce se budeme moct dále dočíst i na stránkách - http://indigo666.webnode.cz/. Stejně jako sestřička je Hortie takový malý rohatý andílek. Je neohrožená a pro pamlsek si ráda vleze až na ruku. :-) Jelikož si na svou přepravu do nového domova musela počkat a zůstala u nás trochu déle, bylo to o to těžší se rozloučit. Hortie si okamžitě zvykla na svůj nový domov a své nové spolubydlící přijala téměř automaticky, stejně jako ony ji, což je skvělé. A takto krásně se zabydlela:

Habaďůrka a Herkules


Malí bráškové, jeden aguťáček, druhý strakáček. Oba našli společný domov, ale jeden z nich měl štěstí a ten druhý obrovskou smůlu. Bráchové odcestovali do Hovězí kousek od Vsetína ke zkušené chovatelce Kamile M. Malý Kulíšek si však nového domova moc dlouho neužil, při seznamování s domácími kluky spadl tak nešikovně, že mu ochrnuly zadní nožičky, takže na druhý den mu pan veterinář usnadnil odchod. Všechny to hodně zarmoutilo, miminka jsou bohužel i přes svoji mrštnost a ohebnost dost křehká a těmto nehodám jde někdy jen těžko předcházet. Jsem moc šťastná, že aspoň malý Habaďůrka se s domácími kluky skamarádil a krásně spolu vycházejí. Dokonce v nich probudil opatrovnické vlohy a vytrhl je z jejich klidu. :-)  Malý Habaďůrka se pyšní svou bílou špičkou ocásku a má pěkně uličnický kukuč. Pro pamlsek se chodí mazlit na ruku a s kluky mu to velmi pasuje. Zde jsou Habaďůrkovy fotky z nového domova:

Žádné komentáře:

Okomentovat