Vrh K


matka: Galadriel Chinchilla Haus (Blauschecke)
otec: Diego Regenbogen - Degus (Sand uni)
datum narození: 2.2.2016
počet mláďat: 5 -  (4 samičky, 1 samec)

1) Kelvin Theodor (Theo) Agouti ST/BT
2) Kedy - Agoutisuperschecke ST/BT
3) Keshu Agouti ST/BT  
4) Kalliopé Agoutistarkschecke ST/BT  
5) Koralínka Agouti ST/BT 

2.2.2016 přesně do roka a do dne si na své 1. narozeniny nadělila naše Galadriel krásných 5 mrňousků! 
Kelvin Theodor

Pro malého Theoška jsem si nemohla přát lepší domov než u báječné chovatelky Vendy, měl dělat společnost a krásný konec života vážně nemocnému osmáčkovi Goofymu, který má nosík plný nádorů, společně se svým bratrancem Samíkem z Degustar, se kterým společně do Prahy přicestoval. Bohužel k malému Theoškovi byl osud krutý a nového domova si příliš neužil, při náruživém seznamování se starším Goofym došlo ke kurióznímu zranění  - prolaps rectu a i přes to, že se vše hezky hojilo, pravděpodobně přišla komplikace v podobě zánětu, kdo ví. :-( 
Vendulka dělala vše co mohla, byla to pro nás obě velká rána.

Keshu

Keshu je nádherná, mohutná a dobře stavěná krasavice s hedvábnou srstí. Protože se do ní zamilovala Adélka a navíc je ideální nevěstou pro samečka Loriena, bylo rozhodnuto - Keshu zůstává v Degudrey. Seznamování se všemi Adinými samičkami je však poměrně oříšek a malá Keshu si prožila pár dramatických chvilek. V současné době si krásně sedla se všemi samičkami kromě komplikované Aslaugh. Adélka se ale nevzdává! :-)


Kedy a Koralínka


Kedy je krásná sněhově bílá holčička, Koralínka téměř věrnou kopií sestřičky Keshu. Nakonec do nového domova poblíž Prahy přicestovala pouze Kedy, opravdu nádherná sněhurka s rozkošným růžovým čumáčkem, u které jsem velmi litovala, že si ji nemůžu nechat. Bydlí společně se starší kamarádkou a vykastrovaným samečkem a jistě se má báječně.  
Sestřičce Koralínce se bohužel staly osudné trávící obtíže, což je u býložravců velmi nebezpečné a u hlodavců bývá jen velmi malá naděje na dobrý konec, jak mi sdělil pan veterinář. Přesto jsme se ji pokoušeli zachránit ze všech sil, osmáčí metabolismus je bohužel moc rychlý... Rentgen ukázal na nahromadění většího množství plynu v žaludku. Jak jsem se později dočetla v analogii v chovu králíků, u mládat se tohle bohužel občas stává a často to postihuje největší a nejsilnější mládata z vrhu, což princezna právě byla. O to to byl pro mě větší šok. Ráno jsem si všimla že je naježená a apatická, bojovala celý den, po lécích na podpoření peristaltiky, dalších na vstřebávání se plynu, antibiotikách a zavodnění s výživou bohužel na druhý den svůj marný boj vzdala. S veterinářem jsme udělali maximum, ale zázrak se nestal. Od této chvíle už nedávám mimčům směsku do mističky, ale rozhazuji po zemi. Silná a velká mláďata totiž všechna ostatní zahnala a vyjedla ty nejvýživnější kousky a pak se může stát, že je jejich strava nevyvážená. Možná právě tohle se stalo osudným malé Koralínce. :-( 

Kalliopé

Krásná strakatá Kalliopé našla domov přímo kousek od bydliště v Uherském Hradišti v krásné prostorné  voliéře se dvěmi kamarádkami z Degustar. S holkami si báječně sedly a hned byla jako doma, avšak jako by byl vrh K proklet i ona měla za pár týdnů ohromnou smůlu. :-( Krásná čilá a zvědavá aktivní princezna, večer naprosto zdravá a vitální a ráno ji chovatelka našla dole ve voliéře bez známek života.Vše nasvědčuje nešťastnému pádu, ale můžeme jen hádat. :-( Žádné komentáře:

Okomentovat