Samičky - Zlínská sekce


Keshu Degudrey


Pohlaví: samice
Narozen: 2.2. 2015
Původ: Degudrey, ČR
Rodiče: matka - 
Galadriel Chinchilla Haus Blauschecke
             otec - Diego Regenbogen-Degus Sanduni
Zbarvení: aguti BT/ST
               (genový kód A/A D/d E/e)

Keshu je krásná silná samička s výjimečně hustým, sametovým kožíškem. Je to výrazná osobnost a mezi ostatními osmáčky se velmi snaží prosadit. To bylo komplikací během jejího dospívání v holčičí skupině, kdy měla poměrně časté konflikty s dvěmi vůdčími samičkami - Keshu jen nelibě nesla to, že by jim měla být ve skupině podřazená, ovšem starší samičky si svoji roli zuby nehty držely a samozřejmě nechtěli domýšlivému pískleti ustoupit.
V současné době ale Keshu žije ve vlastní voliéře spolu s Lorienem, protože je nejvyšší čas na to, aby odchovala svá první mláďata.
S Lorienkem spolu krásně vycházejí, zejména díky moudré povaze o něco staršího samečka, který dal ze začátku překvapené Keshu prostor na to, aby se uklidnila a mohli se spolu seznámit.
Keshu má sice "základní" aguti zbarvení, ale po svých rodičích nese gen jak pro modré zbarvení, tak pro pískové. Proto spolu s Lorienkem mohou odchovat mláďata ve všech možných barvách (vyjma v ČR zatím nedostupné černé non agouti)

Prodělané nemoci:
22.2. asi v 8. týdnu březosti bohužel prodělala potrat silného vrhu (minimálně 7 plodů), naštěstí bez dalších komplikací. (Možná příčina - podání sušené petržele, která může vyvolat předčasný porod)


Chia DegudreyPohlaví: samička
Narozena: 22.9.2015
Chovatel: Degudrey
Rodiče: Otec - Odin z Hošťálkové
             Matka - Aslaugh od paní Hložkové ze Zlína
Zbarvení: Agouti evt. BT 

Chiu jsem si nechala jako jedinou malou čistou aguťačku. Oživení skupunky Gudrun a Aslaugh, aby holky nebyly ve velké voliéře samy. A vskutku je to miláček! Obě "mámy" o ni bezmezně pečují, starají se, aby byla vždy na spodu spící hromádky, sotva jí čumáček koukal a ona je za to přiměřeně zlobí. Kopíruje dospělé holky a dokonce i oplácí šťouchance u jídla.

Vzhledově je úplně vzorová aguťačka a jaké speciální vlastnosti má se teprve ukáže.


Žádné komentáře:

Okomentovat