O nás

Jsme dvě spřátelené chovatelky osmáků degu a naše mazlíky chováme pro radost.

Zkušenosti s osmáky sbíráme už od roku 2003 a snažíme se o to, abychom těm našim vytvořily co nejlepší podmínky.

Rok 2014 byl pro nás přelomový, protože jsme odchovaly první mláďata. S tím však přišly otázky, jak dostát toho, abychom jako chovatelé jednaly co nejzodpovědněji.

Rozhodly jsme se založit prezentační web, kde by případní zájemci o mláďata mohli hledat informace o jejich rodičích, podmínkách z jakých pocházejí i o našem přístupu k chovu.
Dalším úmyslem bylo založit zájmovou chovnou stanici, která by nám byla záštitou.

A tak vzniklo Degudrey.

Degudrey 

neboli Doupě degu, je zájmovou chovnou stanicí osmáků degu v klasickém i nestandardním zbarvením. V České republice zatím neexistuje žádná organizace, která by chov osmáků oficiálně zaštiťovala, přesto bychom se chtěly řídit pravidly zodpovědného chovu, které u jiných druhů platí a smysluplně vedou k rozmnožování pouze zdravých a nepříbuzných jedinců. Největší prioritou je především zajištění co nejlepších životních podmínek našich mazlíčků.

Miminka se u nás mohou narodit ve všech možných barvách:

Agouti (přírodní zbarvení)
Blau (modrá )
Sand (písková)
Cream (krémová)
Schwarz (černá)
Chocko (čokoládová)
Non agouti Blau (čistě modrá bez agouti znaků)
Lilac (lilová)Naše miminka odcházejí do nových domovů zvyklá na člověka, snažíme se je socializovat již krátce po narození, učíme je si přijít pro pamlsky a nebát se lidské ruky. pro nové majitele je samozřejmostí "rodný list" osmáčka s výpisem předků a doživotní chovatelský servis, kdy se na nás můžete v případě potřeby obrátit. Velmi nás potěší i zprávy, jak se našim osmáčkům v nových rodinách daří.


Jakýkoliv dotaz můžete směřovat na email:  degudrey@seznam.czvíce o jednotlivých osmácích najdete v sekci "naši osmáci"

Žádné komentáře:

Okomentovat