vrh G


Sobotního rána 30.5.2015 se Aslaugh a Odinkovi narodila letošní druhá miminka. Opět je to čtveřicka mrňousků, ovšem tentokrát mají převahu strakáčci - agouti je pouze jedna holčička. 
Tihle krásní caparti jsou vlastně nehoda:) - Aslaugh má letos druhé bumbrlíky, protože jsem neodhadla termín jejího předchozího porodu a neoddělila včas Odinka. Osmáčice totiž mají vždy okamžitě po porodu říji a samec toho využije s 90% úspěšností. Proto je nutné samce oddělit od samice ještě před porodem, aby nezabřezla hned znovu. A ačkoliv jsou to vzorní otcové k samičce se mohou přidat zase až pár dní po porodu. 
Ideálně by samička měla mít pouze 1 vrh ročně. Dva už jsou maximum, březost je totiž poměrně náročná pro celý organismus. Naštěstí Aslaugh zatím vše zvládá perfektně, i váhu si drží lehce nad standardem a mléka má požehnaně. Termín porodu tentokrát měla přesně na den - podle tabulek.:)
Jak už je to u mých osmáčič zvykem, většinou rodí o víkendu, a samozřejmě obvykle když zrovna nejsem doma. Tentokrát jsem ale byla prozíravá a Odin jezdil pryč se mnou.
To znamená, že další miminka od Aslaugh by se letos konat neměla a vzhledem k tomu, že osmáčky plánuji oddělit, je to na nějako dobu poslední zpestření.

Rodiče:
letitý Odin
krásná Aslaugh
- info zde

Holčička Agouti/Schecke - 
(má poměrně velký podíl bílé, ač ještě nedosahuje Starkschecke)

Geibi 

Holčička Agouti/Punktschecke 
(má malý podíl bílé, ale na obou předních pacičkách má bílý prstíček:)

Gedžitka

Holčička Agouti -
(největší průzkumnice, všude je jako první)

Chlapeček Agouti/Schecke -

Žádné komentáře:

Okomentovat