vrh F

Rodiče:
Odin a Gudrun

Datum narození:
14.3.2015

Počet: 8 mláďat ( jedno narozeno mrvé, jedna holčička uhynula později)
kluk F (Agouti)
Kluk F (Agouti)Kluk F (Agouti)holčička Fon Honey (Agouti)holčička Fon Sugar (Agouti)holčička Fialka (Agouti)holčička (z neznámých důvodů uhynula v 2. týdnu)


V sobotu 14.3.2015 se Gudrunce narodila pořádná hromada sladkých mrňousů. 
Bylo jich 7, 3 kluci a 4 holčičky. Je to zatím náš chovatelský rekord. Doufejme že nebude překonán a vysoké počty mláďat budeme odchovávat jen minimálně. Souvisí s tím totiž bohužel nebezpečí jak pro mladé, tak pro samičku. Což se potvrdilo v první řadě úhynem. Ačkoliv zbylá mláďátka rostla a prospívala a obě maminky - Gudrun i Aslaugh si hodně pomáhaly, na Gudrunce se početný vrh opravdu podepsal. Po odstavení byla zhublá a její váha se ustálila na spodní hranici ideálu. 

Chvíli to vypadalo, že miminka bude těžké udat. Zájemci postupně odříkávali a střídali se. Ovšem nakonec se na všechny usmálo štěstí a nikdo nemusel čekat doma déle než bylo nutné.

Podařilo se, co se zdálo nemožné - všichni kluci odešli do nového domova spolu. Obývají ještě se starším parťákem obří, skoro dvoumetrovou voliéru.

Holčičky Honey a Sugar žijí u mladé rodiny, opečovávané milými holčičkami.


A Fialka se dostala prakticky do ráje, k jedné z nejpozornějších a nejstarostlivějších majitelek. Jako parťačky má 2 podobně staré osmačky, jedna z nich naše Daria a druhá neskutečně umazlená Bianka.

Žádné komentáře:

Okomentovat